Akcja wymiany kasków GIRO MERIT


Bell Sports, Inc. („Giro”) z siedzibą w Scotts Valley w Kalifornii ogłasza akcję wymiany kasków GIRO MERIT

Zgodnie z informacjami zebranymi przez Producenta, paski w niektórych kaskach Giro model Merit, wyprodukowanych przed 1.02.2023 r., odrywają się od kasku gdy są pociągnięte z relatywnie małą siłą. Stwarza to ryzyko urazu w przypadku wypadku. Z uwagi na rodzaj wad wyżej wymienionych kasków i prawdopodobny moment ich wykrycia przez konsumentów, istnieje niskie prawdopodobieństwo używania ich przez konsumentów. Powyższa wada dotyczy jedynie niektórych kasków marki Giro modelu Merit wyprodukowanych przed wskazaną datą (kaski można zidentyfikować za pomocą oznakowania "Merit" znajdującego się na zewnątrz kasku lub kodu GH230 znajdującego się na naklejce w środku kasku).

W przypadku gdyby którykolwiek z kasków Giro Merit posiadał opisywaną wadę, jest wysoce prawdopodobne, że użytkownik od razu ją zauważy podczas jego przymierzania (ponieważ paski mogą się oderwać już podczas regulacji kasku). W związku z tym istnieje niskie ryzyko, że użytkownik będzie używał kasku po wykryciu wady (oderwaniu się pasków).

Co należy zrobić: Konsumenci powinni natychmiast zaprzestać używania tych kasków i skontaktować się z dystrybutorem Giro. Klienci międzynarodowi powinni skontaktować się ze sprzedawcą, u którego kupili kask Merit. Giro dostarczy kask zastępczy tego samego modelu/rozmiaru lub modelu wyższego, który został zatwierdzony jako nienaruszony przez tę wadę fabryczną.