• home puzzle test
  • Porady produktowe
  • AKT
VREDESTEIN POWRACA DO ZAWODÓW WORLD TOUR Z ZESPOŁEM AG2R - LA MONDIALE


Firma Vredestein powraca do zawodów World Tour z zespołem AG2R — La Mondiale

Firma Apollo Vredestein ogłosiła podjęcie współpracy ze znaną zawodową francuską grupą kolarską Equipe Cycliste AG2R — La Mondiale na kolejne dwa lata. Umowa ta oznacza, że po 10-letniej przerwie opony rowerowe firmy Vredestein zostaną ponownie wykorzystane w kolarstwie zawodowym na najwyższym poziomie. Grupa kolarska AG2R będzie używać modelu 525 znanej belgijskiej marki Eddy Merckx. Firma Vredestein została również wybrana na dostawcę OEM opon dla marki Eddy Merckx na następne dwa lata.

W przyszłym roku holenderska marka opon Vredestein, ciesząca się renomą w świecie kolarstwa, będzie świętować swoją 110 rocznicę powstania. Thomas Mittendorff, dyrektor generalny Apollo Vredestein ds. opon rowerowych, pragnie połączyć siły z marką Eddy Merckx: „Obie marki dzielą pasję do wysokiej wydajności i wyjątkowej estetyki oraz mają bogate doświadczenie w branży kolarskiej. Niecierpliwie oczekujemy na współpracę z Eddy Merckx i AG2R oraz na kontynuację naszej historii, wspólnie osiągając sukcesy na najwyższym poziomie tej dyscypliny”.

Dla firmy Vredestein partnerstwo z AG2R to zarówno platforma promocyjna, jak i doskonała okazja do wykorzystania opinii kolarzy i mechaników jako cennych uwag potrzebnych do opracowywania nowych produktów. „Termin nie mógłby być lepszy; Tour de France rozpocznie się w tym roku w Brukseli, będąc upamiętnieniem pięciu wyścigów, które Eddy Merckx wygrał jako kolarz w czasie swojej imponującej kariery”, kontynuuje Mittendorff. „Fakt, że opony Vredestein są znów obecne na zawodach World Tour po ponad dekadzie i pojawiają się w tym kontekście, to wspaniałe osiągnięcie. Przyciągnie to uwagę całego świata podczas wielu fascynujących zawodów na kilku kontynentach, a wyścigi Tour de France same w sobie są największym na świecie wydarzeniem sportowym pod względem relacji w mediach”.

Vredestein Fortezza Senso T


Rowery zespołu AG2R są wyposażone w opony Vredestein Fortezza Senso T, ręcznie wyrabiane, wysoce wydajne opony dętkowe 700x25C z bawełną. Opona ta posiada obudowę 290 TPI z bawełny, która zapewnia niskie opory toczenia i wysoki komfort. Mieszanka krzemionkowa, uwzględniająca specyfikę różnych warunków pogodowych, sprawia, że opona jest uniwersalna i zapewnia doskonałą przyczepność na mokrej lub suchej nawierzchni. Warstwa z poliwęglanu chroniąca przed przebiciem zapewnia doskonałą odporność na przebicia. W przypadku klasycznej nawierzchni brukowanej zespół będzie korzystał z wersji opony 700x28c.

Opona szosowa szytka VREDESTEIN FORTEZZA SENSO T All Weather 700x25 wkładka antyprzebiciowa TPI290 285g czarna (NEW)
Sugerowana Cena Detaliczna: 439,90zł

Informacje o AG2R — La Mondiale

Zespół AG2R, założony przez byłego kolarza Vincenta Lavenu, uczestniczył w 24 kolejnych sezonach Tour de France i jest najstarszą i najbardziej znaną francuską drużyną. W zawodach zespół osiągał różne wyniki — w najbardziej udanym wyścigu Tour de France miejsce na podium dał im Jean-Christophe Péraud (drugie miejsce w 2014 r.), a w 2009 roku Rinaldo Nocentini odbywający ośmiodniową wyprawę w żółtych kolorach. W tym sezonie młody zawodnik ze Szwajcarii, Silvan Dillier zajął 2 miejsce w Paris-Roubaix, a Romain Bardet zdobył 6 miejsce w zawodach Tour de France. Pierre Latour odebrał koszulkę lidera dla najlepszego młodego kolarza. Na mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym w Austrii Romain Bardet zdobył srebrny medal, ustępując miejsca zwycięzcy, którym został Alejandro Valverde

Informacje o firmie Apollo Vredestein

Firma Apollo Vredestein BV projektuje, produkuje i sprzedaje opony najwyższej jakości do samochodów osobowych, pojazdów dwukołowych i samochodów dostawczych oraz maszyn rolniczych i przemysłowych w swoich oddziałach w Europie i Stanach Zjednoczonych. Apollo Vredestein jest częścią firmy Apollo Tyres Ltd, która jest międzynarodowym producentem opon z zakładami produkcyjnymi w Indiach, Holandii i na Węgrzech. Apollo Tyres Ltd sprzedaje produkty pod dwiema globalnymi markami — Apollo i Vredestein. Produkty firmy są dostępne w ponad 100 krajach, a dystrybucja odbywa się za pośrednictwem rozbudowanej sieci wyspecjalizowanych, firmowych salonów sprzedaży.

08.11.2018 12:35:45